WILLA AGNES LATEM

Willa Aga sama w sobie jest wspaniałym miejscem na rekreacje. Wokół obiektu znajduje się ogród, z zadaszonym grillem, altanami i boiskiem do gry oraz trampoliną, stołem to tenisa stołowego . Piękna willa urządzona w stylu rustykalnym oferuje znakomite warunki do odpoczynku.

Jezioro Dobczyce oddalone jest o 12km od Willi.
Prócz tego Willa Aga w Jasienicy to doskonała baza wypadowa do Wieliczki, Oświęcimia, Zakopanego czy samego Krakowa. Piesze wycieczki można organizować dzięki rozbudowanemu systemowi szlaków turystycznych (aż 30km!). Również Myślenice ( 10 min drogi od Willi) oferują korty tenisowe, skatepark, otwarty basen letni, szkółka jazdy konnej „Hucuł”, kryta pływalnia „Aquarius”, łowisko pstrągów, centrum sportu oraz zabytki i muzea w tym rejonie.

Trasy turystyczne w okolicy Willi Aga, to aż 30 km pieszych wycieczek. Atrakcją Myślenic są ciekawe krajobrazy - i te górzyste, i te dolinowe. Na przykład szlak zielony prowadzi z Myślenic na południe, przez Górę Chełm i Kamiennik.

Zielony Szlak Aby udać się na zielony pieszy szlak, należy rozpocząć trasę od Zarabia. Tu trzeba skorzystać z kolejki krzesełkowej, by wjechać na Górę Chełm. Jest ona nazywana świętą górą cyklistów - kolejka wwozi na szczyt również rowery. Na szczycie warto zatrzymać się na chwilę, by podziwiać panoramę. Potem należy skierować się na przełęcz. Trasa prowadzi na Uklejnę, Łysinę oraz Luboń Wielki i Kotoń. Schodząc z Wierchu Stróżego, wchodzi się na polanę z kapliczką. Dalej szlak prowadzi w kierunku Śliwnika. W drodze ku niemu można podziwiać rezerwat "Zamczysko". Po dojściu do Działka (600 m. n.p.m.) szlak skręca do schroniska Kudłacze. Następnie droga wiedzie przez Łysinę do Schroniska na Luboniu Wielkim. Warto teraz skręcić do Poręby, by wejść na grzbiet Kamiennika. Z góry schodzi się na Przełęcz Suchą, a stamtąd na Kudłacze. Stąd można powrócić do Myślenic.

W zależności od pogody można też korzystać z tras rowerowych ( jedyne w polsce typu „downhill”) czy szkółki konnej „Hucuł”. Natomiast niezależnie od pogody otwarta jest kryta pływalnia „Aquarius” oraz zabytki i muzea tego regionu.

Tel: +48 732 720 751

Adres: 32-400 Jasienica 342