WILLA AGNES ZIMĄ

Willa Aga w Jasienicy to doskonała baza wypadowa na narty!

Stacja narciarska Myślenice
, oddalona jest o 10 minut samochodem od Willi i oferuje:
- 2 trasy narciarskie wzdłuż 4 osobowej kolei o długości 835 m i 1100 m – jedna z nich posiada homologację FIS, obie trasy są oświetlone, naśnieżane oraz ratrakowane
- 4 osobowa kolej krzesełkowa o długości 770 m
- 1 osobowa kolej krzesełkowa o długości 2006 m
- nartostrada prowadząca do dolnej stacji kolei 1-osobowej o długości ok. 2 km
- wyciąg talerzykowy o długości 150 m z trasą o długości 200 m
- wyciąg szkoleniowy dla dzieci
- parkingi przy dolnych stacjach kolei linowych
- wypożyczalnia oraz serwis sprzętu narciarskiego
- szkółka narciarska
- karczma przy górnej stacji kolei linowej
- wieża widokowa

www.mysleniceski.pl – Strona stacji narciarskiej Myślenice
Znane są również dwa inne stoki narciarskie: Siepraw SKI( 15 minut od Myślenic) oraz Podstolice SKI (25 minut od Myślenic)

Siepraw SKI, gdzie do Waszej dyspozycji oddane jest sześć nowoczesnych wyciągów orczykowych, w tym wyciąg dziecięcy (linka) - idealny dla najmłodszych narciarzy. Cztery trasy narciarskie, o długościach odpowiednich do długości wyciągów, są zawsze doskonale przygotowane dzięki ratrakowi, będącemu własnością kompleksu. O to, aby pokrywa śnieżna była zawsze odpowiednia, także w te cieplejsze dni, dba system naśnieżania (armatki śnieżne). Aby sprawdzić bieżące warunki na stoku prosimy wejść do działu "Warunki" - znajduje się w nim internetowa kamera, która swoim zasięgiem obejmuje stok i wyciągi. Przy dolnej stacji wyciągu znajdują się parkingi, a na strudzonych amatorów białego puchu czeka restauracja z daniami specjalnie dla dzieci.

Podstolice SKI szczycą się - 3 wyciągami oraz 4 trasami dostosowanymi zarówno pod początkujących oraz zaawansowanych pasjonatów sportów zimowych o łącznej długości 1,3 km. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i bardzo dobrze oświetlone, co umożliwia jazdę do późnych godzin wieczornych. Ta stacja to idealne miejsce dla rodzin, początkujących narciarzy i snowboardzistów. Szerokie, łagodne trasy, doświadczona kadra instruktorska licencjonowanej szkoły Fun School tworzą doskonałe zaplecze do stawiania pierwszych kroków, a także do udoskonalania technik jazdy. Zaawansowani narciarze i snowboardziści również nie będą się nudzili i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Czerwona trasa stanowi dobre miejsce do treningu, a zrożnicowanie terenowe pozostałych tras daje dodatkową możlwiość zabawy. Dla osób ze sportowym zacięciem szkoła Fun School zaprasza na treningi sportowe z jazdą na tyczkach oraz szkolenia zaawansowane.

INNE ATRAKCJE

Trasy turystyczne w okolicy Willi Aga, to aż 30 km pieszych wycieczek. Atrakcją Myślenic są ciekawe krajobrazy - i te górzyste, i te dolinowe. Na przykład szlak zielony prowadzi z Myślenic na południe, przez Górę Chełm i Kamiennik.

Zielony Szlak Aby udać się na zielony pieszy szlak, należy rozpocząć trasę od Zarabia. Tu trzeba skorzystać z kolejki krzesełkowej, by wjechać na Górę Chełm. Jest ona nazywana świętą górą cyklistów - kolejka wwozi na szczyt również rowery. Na szczycie warto zatrzymać się na chwilę, by podziwiać panoramę. Potem należy skierować się na przełęcz. Trasa prowadzi na Uklejnę, Łysinę oraz Luboń Wielki i Kotoń. Schodząc z Wierchu Stróżego, wchodzi się na polanę z kapliczką. Dalej szlak prowadzi w kierunku Śliwnika. W drodze ku niemu można podziwiać rezerwat "Zamczysko". Po dojściu do Działka (600 m. n.p.m.) szlak skręca do schroniska Kudłacze. Następnie droga wiedzie przez Łysinę do Schroniska na Luboniu Wielkim. Warto teraz skręcić do Poręby, by wejść na grzbiet Kamiennika. Z góry schodzi się na Przełęcz Suchą, a stamtąd na Kudłacze. Stąd można powrócić do Myślenic.

W zależności od pogody można też korzystać z tras rowerowych ( jedyne w polsce typu „downhill”) czy szkółki konnej „Hucuł”. Natomiast niezależnie od pogody otwarta jest kryta pływalnia „Aquarius” oraz zabytki i muzea tego regionu.

Tel: +48 732 720 751

Adres: 32-400 Jasienica 342